Prva sjednica Organizacionog odbora Prvenstva

Srijeda, 19 Marta, 2014
Objavljeno u Nekategorisano

Banjaluka 19.03.2014. – U banjalučkoj Gradskoj upravi danas je održana prva sjednica Organizacionog odbora predstojećeg Evropskog prvenstva u raftingu „Banja Luka Vrbas 2014“, kojom je predsjedavao gradonačelnik najvećeg grada Srpske, Slobodan Gavranović. Po završetku sjednice, Gavranović je rekao da će prvenstvo biti održano na rijeci Vrbas od 19. do 25. maja ove godine, izrazivši očekivanje da će ovaj sportski događaj biti još jedna prilika da se naš grad prikaže u najboljem svjetlu. Logistička i tehnička podrška već su obezbijeđene, rekao je direktor Prvenstva, predsjednik Kajak kanu i rafting saveza  BiH  i  Rafting kluba “Kanjon”, Aleksandar Pastir. Na sjednici je ustanovljeno devet komisija, koje imaju zadatak da, do sljedeće sjednice, pripreme programe rada.  Po prvi put na evropskim prvenstvima, takmičenje će biti održano u svim starosnim kategorijama (kadeti, juniori, seniori i veterani), a očekuje se učešće raftera iz 27 evropskih zemalja.